Людина не має права бути “живим” товаром

Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Ця проблема має світові масштаби. Україна – лідер Південно-Східної Європи за кількістю постраждалих. 28 липня 2020 року, напередодні відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, фахівці Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості провели вебінар на тему “Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми”.

Під час онлайн-спілкування завідувач сектору активної підтримки безробітних Наталія Царичанська проінформувала присутніх про причини і наслідки торгівлі людьми. Зараз ніхто не застрахований від трудової дискримінації, тому подбати про безпеку праці — обов’язок кожного. Фахівець акцентувала увагу слухачів про можливості та умови легального тимчасового працевлаштування українських чоловіків в будівельній галузі на ринку праці Ізраїля.

Про діяльність організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, консульські установи України за кордоном та корисні поради щодо особистої безпеки розповіла Іллона Бобрищева, керівник Кобеляцького бюро правової допомоги, яка долучилася до спілкування під час вебінару.

Для підвищення обізнаності населення щодо ризиків торгівлі людьми присутнім була надана інформація про телефонні лінії, що працюють в Україні:

0-800-505-501 –  безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні,

527 –  безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.

Корисні вебсайти:

www.dcz.gov.ua