ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ! ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ?

ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ!

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ?

Для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.

Вам нарахована пільга на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень у розмірі, визначеному законодавством.

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Враховуючи, що механізм монетизації пільг з оплати житлово-комунальних послуг запроваджується вперше з 1 жовтня 2019 року, з технічних причин сума пільг за жовтень буде перерахована організаціям – надавачам послуг разом із сумою за листопад.

У зв’язку з цим, оплату за комунальні послуги необхідно проводити з урахуванням загального розміру нарахованої пільги, яка першочергово перераховується на послугу з опалення, далі (у разі, якщо загальний розмір пільги перевищує суму нарахувань за послугу з опалення) за водопостачання, електроенергію, газопостачання на плиту, квартплату.

________________________________________________________________________________

Перерахування коштів надавачам послуг за жовтень-листопад та у наступних місяцях за надані пільги у грошовій безготівковій формі проводиться через АТ “Ощадбанк”. Все відбувається автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ “Ощадбанк” формують он-лайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховує їм пільгу (до 18 числа наступного місяця). Про стан проведених розрахунків за послуги та про те, скільки залишається заплатити за житлово-комунальні послуги, АТ “Ощадбанк” одразу поінформує Вас смс-повідомленням на номер мобільного телефону.

Зразок смс-повідомлення                  Зміст смс-повідомлення

Пільга 834 грн. 56 коп. – загальний розмір пільги

Водопостачання – 25,13 грн.

Електропостачання – 84,00 грн.

Газопостачання – 69,19 грн.

Послуга з управління

багатоквартирним будинком

(квартплата)  – 56,36 грн.

Важливо! Перерахування коштів за надані пільги (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) буде проводитися у встановленій законодавством послідовності, а саме за:

1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);

2) гаряче водопостачання;

3) централізоване водопостачання та водовідведення;

4) постачання електричної енергії на освітлення;

5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;

6) вивезення побутових відходів;

7) послуги з управління багатоквартирним будинком;

8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Звертаємо увагу, що оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення, а саме у сумі, яка зазначена в смс-повідомленні (це різниця між вартістю фактично спожитих послуг та перерахованою сумою пільги). За отриманням додаткової інформації з питань щодо призначення та визначення розміру пільг ви може звернутись до  управління соціального захисту населення, за  місцем отримання пільг: