Діти воїнів АТО проживатимуть у гуртожитках безкоштовно

Діти воїнів АТО проживатимуть у гуртожитках безкоштовно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 і від 29 серпня 2018 р. № 673» від 17 липня 2019 р. № 686.

Зокрема, у новій редакції викладено Порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджений постановою № 975.

Встановлено, що умови Порядку відтепер застосовуються до:

  • осіб, визнаних учасниками бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, а також до дітей таких осіб;
  • дітей, один з батьків яких загинув чи пропав безвісти у районі АТО, здійснення заходів із забезпечення оборони, тощо;

дітей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

  • дітей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність виявлені під час Революції Гідності;
  • дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи чи які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.

До видів державної цільової підтримки, зокрема повної чи часткової оплати навчання / надання соціальних стипендій, тепер включено й першочергове переведення здобувачів освіти, які були зараховані на підставі угод з фізичними або юридичними особами, до навчання на бюджетні місця у державних або комунальних закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Також визначено, що всі категорії осіб отримають підтримку у виді:

  • повної оплати навчання;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • першочергового переведення;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками / доступом до Інтернету.

Також особи, зазначені у пунктах 1 – 3 отримають безплатне проживання в гуртожитках. Діти, які визначені пунктами 4 -5 зможуть:

  • безоплатного проживати в учнівських гуртожитках, якщо вони є учнями закладів професійної освіти;

проживати у студентських гуртожитках зі знижкою до 50% від граничного розміру плати за проживання у студентських гуртожитках відповідного типу закладу освіти.

Окрім того вищевказані групи осіб додані до п. 11 Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 673.

 

 

 

 За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74

Related posts

Top